Çukurova’daki skandal görmezden mi gelindi?

27 Aralık 2023 Çarşamba 17:41

Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin, İzmit karşılaşmasında Baş antrenör Yasemin Metin maç boyunca otururken istatistik görevlisi Mutlu Demir’in karşılaşmayı yönetmesi ile skandala imza attı! Hakem üçlüsü ve federasyonun skandalı görmezden gelmesi tepki çekti.

HEDİYE EROĞLU

 

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Liginde 16. Hafta karşılaşmasında temsilcimiz Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin, İzmit Belediyesi Kadın Basketbol takımı ile karşılaştı. Servet Tazegül Spor Salonunda oynana karşılaşmada Çukurova ekibi skandal bir uygulamaya imza attı.

 

GÖZLER FEDERASYON VE MHK’DA

Maça ÇBK’nın başında baş antrenör olarak Yasemin Metin çıktı. Ancak Metin maç boyunca kenarda otururken takımı akreditasyon ve teknik listede istatistik görevlisi olarak yer alan tecrübeli basketbolcu Mutlu Demir, karşılaşma boyunca Mersin ekibini yönetti.

Canlı yayınlanan karşılaşmada Baş hakem Emin Moğulkoç’un bu duruma nasıl izin verdiği merak konusu olurken, “Görmezden mi gelindi?” yorumları gündeme geldi.

Hem ligde hem de Avrupa’da mücadele eden Çukurova’nın imza attığı skandala ilişkin Türkiye Basketbol Federasyonu ve MHK'nın bir uygulama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Öte yandan Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin yönetiminin böyle skandal bir hataya imza atması da tepki çekti.